Sarartma ve Olgunlaştırma

4 4 Mevsim Endüstriyel Soğutma uygulamalarımızda olgunlaştırma yapılmaktadır. Bu kelime hasat olumunda toplanan ürünlerin yeme olumuna ulaştırılabilmesi için yapılan işlemlerin tamamına denmektedir. Firmamız bu tür işlemler için klimakterik gösteren meyve türlerini seçmektedir. Zaten bu işlemler bilindiği üzere sadece bu meyve türlerine uygulanmaktadır. Bu türü içermeyen meyvelerde ise renklenmenin iyileştirilmesi için sarartma uygulanmaktadır. Bu işlemle birlikte meyve kabuğundaki renklenme değişikliği oluşmaktadır.
Firmamız sarartma işlemini en yaygın olarak turunçgiller üzerinde uygulamıştır ancak Muz, Kivi, Avokado ve Trabzon hurması gibi türlere de sarartma işlemi uygulanabilir. Her iki işlemde firmamızda benzer tip metotlar uygulanmaktadır. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddeler arasında etilen, ethrel ve karpit bulunmaktadır.
Bu uygulamalar ile yapılan işlemler sonucunda meyvelerde meydana gelen kayıplar engellenmektedir. Böylece pazarlama açısından büyük kolaylık sağlanırken kazancınızdan da kayıp yaşamazsınız. Firmamızdan bu desteği talep edebilir ve ürünler üzerinde meydana gelen kayıpları azaltabilirsiniz. Eğer ürünleriniz üzerinde hiçbir uygulama yapılmaz ve oda sıcaklığında bekletilirse kayıplar artacaktır. Buna ilaveten oda sıcaklığında bekletilen meyveler hemen olgunlaşacak ve ürün kayıplarınızı arttıracaktır. Bu nedenle profesyonel ekibimizden yardım alarak meyvelerinize sarartma ve olgunlaştırma işlemi yaptırabilir, pazarınızı genişletebilirsiniz.
Bünyemizde ki uzman ekiplerle birlikte en uygun kimyasal maddeler kullanılarak sarartma ve olgunlaştırma işlemleri hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Sizde bu hizmetimizden yararlanmaya karar verdiyseniz iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya telefon numarasından bizleri arayabilirsiniz.

Bize Whatsapp dan ulaşın!
1