Kırmızı Et Kesim ve İşleme

4 Mevsim Endüstriyel Soğutma uygulamalarımız içerisinde kırmızı et kesim ve işleme işlemleri de bulunmaktadır. Bu işlemler besinlerin özellikle et ve et ürünlerinin çeşitli muhafaza yöntemleri ile dayanma ve depolama sürelerinin uzatılması ile zorunlu hale gelmiştir. Firmaızın sağladığını dondurma amacı, et ve et ürünlerinin kokuşmasını ve bozulmasını önlemektir. Buna neden olan mikroorganizmaların üreme ve çoğalma koşullarını elverişsiz hale getirmektir.
Firmamız bunu gerçekleştirerek mikroorganizmaların üreme ve çoğalma koşullarını elverişsiz hale getirmekte ve muhafaza etme süresini uzatmaktadır. Uzman ekibimiz tarafından uygulanan formüllerle birlikte fiziksel, kimyasal ve enzim atik unsurlar büyük ölçüde yavaşlatılır ve durdurulur. Firmamız böylece et ve et ürünlerinin dayanma süresini oldukça uzatabilmektedir.
4 Mevsim Endüstriyel Soğutma uygulamalarımızda kırmızı et kesim ve işleme yelpazesi çok geniştir. Yavaş veya basamaklı soğutma ile kesimden sonra karkasları birkaç saat için askı dolaplarına alıp oradan da soğuk depolara transfer ediyoruz.
Hızlı soğutma olarak depo ortamının bağıl nemini ve sıcaklığını ayarlıyor ve hızlı bir şekilde donduruyoruz. Burada işleme alınan ürün üzerinde kesinlikle kuruma olmuyor ve ağırlık kaybı çok az oluyor. Firmamız bunların yanı sıra şok soğutma uygulaması da yapmaktadır. Yöntem olarak çok iyi semirmiş, kabuk yağı fazla olan ürünlerin soğutulmasında uygulanabilmektedir. Son olarak soğutma işlemimiz ise kısa sürece tüketime sunulacak etlere uygulanmaktadır. Uzman ekibimiz etlerin tekniğine uygun şekilde ön soğutmaya alır ve soğukta muhafaza etmeye başlar. Böylece ürünlerinizin tazeliğinde ve ağırlıklarında kayıp olmaz.

Bize Whatsapp dan ulaşın!
1