Balık İşleme

4 Mevsim Endüstriyel Soğutma uygulama olarak Balıkçılık ve Deniz ürünlerinde yüksek ürün kalitesini sağlamayı hedefler. Bunu sağlayabilmek için en hızlı sürede soğutma veya dondurma işlemleri uygulamaktadır. Firma olarak balık işleme süresince paketlemeyi depoda tutuyoruz. Bunun yanı sıra bütün soğutma ihtiyaçları balıkçılık sektörünün bir vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bu nedenle dondurma işlemlerinde kullandığımız makineleri de sizlerin hizmetine sunmaktayız. Bu konuda müşteri hizmetlerimizi kullanarak makineler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Firmamızın su ürünlerini hasat sonrası muhafaza yöntemlerinde seçenekleri bulunmaktadır. Bu noktada kurutma, tuzlama ve ütsüleme de kullanılmaktadır. Ayrıca en sık tercih edilen soğuk muhafaza, dondurma modifiye, atmosfer paketleme gibi seçeneklerimizde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra konserve, marinasyon teknolojisi gibi yeni teknolojileri de kullanmaktayız. Bu nokta de temel amacımız ürünlerin raf ömrünü uzatmak ve avlama mevsimi dışında ürünün pazara sunulabilmesidir.
Bunların dışında ürünün bozulmadan farklı yerlere taşınabilmesine de olanak tanıyoruz. Peki bütün bunları nasıl yapıyoruz? Firmamız yaprak buz makineleri ve IQF-Spiral Freezer için soğutma sistemleri kullanmaktadır. İşletme tesisimizde sürekli buzlu su ve jel buz üretimi de bulunmaktadır. Bunların yanı sıra ürün şoklama tünelleri de bulunmaktadır. Balık bozulmaya karşı oldukça hassastır, bu nedenle tesisimizde her türlü imkân sağlanmaktadır.
İşletmemiz balıkları gereğinden fazla buzlamıyor ve buzu da zaman zaman değiştirmeyi ihmal etmiyor. Böylece ortam sıcaklığı ile eriyen buzların köprü oluşturması engelleniyor. Buna ilaveten ağırlık oluşması ile balıklarınızın ezilmesini göz önünde bulunduruyor. Buz yapımında ise kullandığımız su mikrobiyolojik açıdan kaliteli ve içme suyu açısından da kullanılabilmektedir.

Bize Whatsapp dan ulaşın!
1