Kanatlı Hayvan Kesim ve İşleme (Beyaz Et Kesim ve İşleme)

4 Mevsim Endüstriyel Soğutma uygulamalarımızda kanatlı hayvan kesim ve işleme karkas, kemiksiz ve parça et gibi farklı özellikteki etler için soğuk odalar dizayn edilmiştir. Bu odalar soğutulmuş veya dondurulmuştur. Firmamız bu soğuk depoları Karkas soğuk depolar, kısa süreli muhafaza soğuk depolar, uzun süreli soğuk muhafaza depolar ve dağıtım amaçlı soğuk depolar olarak bölümlere ayırmıştır. Bu noktada beyaz et kesim ve işleme soğuk depoları çok önemlidir.
Kesilen etin ilk olarak soğutma işlemine tabii tutulduğu odalar soğuk depo odalarıdır. Kısa ve uzun süreli depolama soğuk hava depoları kesimhane içerisinde veya dışarıda farklı noktalarda kurulabilir. Bu depolar ürün stokunu düzenleme amacına yöneliktir. Kanatlı hayvan kesim ve işlemeye özel soğuk muhafaza ve donmuş muhafaza odalarında profesyonel şekilde depolanmaktadır. Soğuk odalarımız hava soğutmalı kondensenlidir.
Firmamızın sağladığı bu depolar stokunu azaldığında teslim alabileceğiniz uzaklıkta ve mesafede dizayn edilir. Beyaz et kesim ve işleme depolarından alınan bu ürünler bir haftadan birkaç aya kadar donmuş muhafaza edilir. Kanatlı hayvan kesim ve işleme uygulamamamızda modern kesim talimarları esas alınarak kesim işlemi yapılır. Daha sonra kanatlı hayvan ileme bölümüne alınarak soğuk hava depomuzda muhafaza edilir. Kesim işlemi yapıldıktan sonra hayvan çok fazla bekletilmeden uygun sıcaklık oranlarında soğuk odalarda depolanır.

Bize Whatsapp dan ulaşın!
1