Narenciye Depolama

4 Mevsim Endüstriyel Soğutma uygulamalarında doğrudan doğruya dış mekâna açılan kapılar tercih edilmez. Bunun yerine koridor kullanılarak iyi bir muhafaza olması hedeflenir. Ahşap depo kapıları yerine izotermik kapılar kullanılır ve muhafaza süresi uzatılır. Böylede narenciye kasaları doğrudan zemin üzerine dizilmez, paletlere dizilerek bir havalanma olanağı tanınır.
Firmamız içerisinde depolarda bir havalandırma olacak kadar boşluk bulunmaktadır. Buna ilaveten kasaların yerleştirilmesi de havalandırmaya uygun şekilde yapılmaktadır. Firmamızdaki uzman ekibimiz işini gelişigüzel ve düzensiz değil tüm işlemleri hesaplayarak yapmaktadır. Havalandırmanın zaman saatlerine bağlı olarak aspiratörler veya fideransiyel termostatlara bağlı aspiratörler kullanılır. Havalandırma bacaları depolara ve koridorlara açılarak ürün üzerinde meydana gelecek kayıplar engellenir.
Bizim uygulamalarımızda depolanma süresince meydana gelen kayıpların çoğunluğunun fungusların sebep olduğunu uzman ekibimizce tespit edilmiştir. Dolayısıyla bu durumu önlemek için fungusitli kağıtlar kullanıyor ve kayıpları büyük ölçüde engelliyoruz. Narenciye erken hasat ediliyorsa hemen ardından sarartma uygulaması yapılması gerekmektedir. Bu nokta da belirli sıcaklıklarda bağıl nemde 36 saate kadar etilen gazi kullanmaktayız. Üründeki su kaybını önlemek içinde fungusitli bileşenlerin katıldığı mumlama uygulamasını da yapmaktayız.
Firma olarak tüm bu uygulamalarımızdan faydalanmak için bizlere ulaşabilir ve teknik destek alabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz yılların deneyimi ile sizlere en iyi teknik desteği verecektir. Narenciye depolama hizmetimizden faydalanabilir ve depolama koşullarını internet sayfamızdan detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Bize Whatsapp dan ulaşın!
1