Mantar Üretimi Ve Depolama

4 Mevsim Endüstriyel Soğutma uygulamamız olarak mantar üretimi ve depolama hizmeti de sağlamaktayız. Mantarlar hasattan sonra da solunum yapmaya devam ediyor ve diğer taze ürünlere kıyasla nispeten yüksek bir solunum yapıyor. Bunun yanı sıra mantarların türlerinde bazı özellikler değişmektedir. İstiridye mantarının solunum hızı çoğu meyveden daha hızlıdır. Bu konu depolama ömrünün iyi bir göstergesidir ve dokularda değişikliklere neden olur.
Mantar üretimi ve depolaması çok hassas bir konudur çünkü depolama sırasında mantarların içindeki bakteri ve sporlar bozulabilir. Firmamız bünyesinde kullandığımız soğuk depolama sırasında bakteri ve enzimlerin artmamasına özen gösteriyoruz. Böylece hava deposundan çıkarır çıkarmaz hızlıca bozulmalarına engel oluyoruz. Bu mantarlar sertliklerini kaybeder ve etleri giderek kararmaya başlar. Ancak belirli saklama koşulları yaratılırsa bu durumdan kaçınılabilir
İşte 4 Mevsim Endüstriyel Soğutma olarak tam bu noktada sizlere uygun saklama koşulları sunuyoruz. Böylece mantarın enzimlerinin oksijenle reaksiyona girmesini engelleyerek kahverengi pigment oluşuna izin vermiyoruz. Böylece renk değişiklikleri ortadan kaldırılmış ve kalite arttırılmış oluyor. Firmamız Mantarlarda çürümenin en önemli faktörlerinden biri olan solunum yoluyla ısı salmalarını engelliyor. Bunu mantarlarda son depolama sıcaklıklarını soğutulmadan önce alan ısısını temizleyerek yapıyor. Bu şekilde tamamen bize özgü olan hızlı bir soğutma tekniği kullanarak mantarların raf ömrünü uzatıyor. Ürünlerinizi yakından tanıyor ve kalitesini arttırıyoruz.

Bize Whatsapp dan ulaşın!
1